راهنمای آهنگ پیشواز ایرانسل:

- آهنگ پیشواز چیست ؟

آهنگ پیشواز ایرانسل ، یک سرگرمی/ فن آوری نوین است که به مشترکین ایرانسل(چه مشترکین سیم کارت دائمی و چه مشترکین سیم کارت اعتباری) امکان تغییر بوق انتظار شبکه را می‌دهد.

سرویس آهنگ پیشواز به شما امکان می‌دهد تا بوق انتظار شبکه را که تماس گیرندگان با شما پیش از برقراری ارتباط می شنوند، به دلخواه با یک قطعه موسیقی یا آهنگ خاص جایگزین کنید.

در حالت عادی، زمانی که فردی قصد برقراری تماس دارد، تا زمانی که شما گوشی را بردارید، تماس گیرنده مجبور است که صدایی شبیه “بوق…بوق” را تحمل کند. اما از این پس، با سرویس آهنگ پیشواز، مشترکین ایرانسل می‌توانند این صدا را برای کسانی که با آنها تماس می‌گیرند، مطابق میل خود به یک قطعه موسیقی یا آهنگ خاص تغییر دهند.

در این راهنما تلاش می‌شود تا با ارائه مثال ها و راهکارهای مختلف ، مشترکین ایرانسل بتوانند به آسانی از مزایای این سرویس نوین استفده کنند.

در ابتدا توجه شما را به سه نکته زیر جلب می‌کنیم:

۱-  آهنگ پیشواز زنگ گوشی تلفن همراه شما نیست!
۲-   آهنگ پیشواز برای شما پخش نخواهد شد، بلکه برای کسانی که با شما تماس می‌گیرند پخش می‌شود.
۳-  دقت کنید که آهنگ پیشواز شما در تنظیمات گوشی شما ذخیره نمی‌شود، بلکه در شبکه تلفن همراه ایرانسل قرار می‌گیرد. بنابراین مهم نیست که گوشی شما ساخت کدام شرکت است یا مدل و قابلیت‌های آن چیست. شما می‌توانید با هر نوع گوشی‌ای از این سرویس استفاده کنید.

 

- هزینه ها

استفاده از سرویس آهنگ پیشواز، هزینه ماهیانه، هزینه فعال‌سازی یا هزینه تغییر تنظیمات ندارد و تنها هزینه آن هزینه خرید هر آهنگ برای یک دوره زمانی مشخص است. توجه کنید که هزینه آهنگ پیشواز تنها زمانی به حساب شما منظور می‌شود که خرید آهنگ موفقیت‌آمیز باشد و آهنگ خریداری شده به آلبوم شما فرستاده شده باشد.

استفاده از این سرویس هیچگونه هزینه دیگری در بر ندارد. به یاد داشته باشید در صورتی که برای تغییر تنظیمات یا دریافت اطلاعات (مانند فهرست آلبومتان) از روش پیام کوتاه استفاده کنید، هزینه ارسال هر پیام کوتاه مطابق طرح تعرفه فعال در حسابتان محاسبه می‌شود. سایر روش‌های استفاده از این سرویس رایگان است.

توجه: زمانی که یک آهنگ پیشواز خریداری می‌کنید، در صورتیکه مشترک طرح اعتباری ایرانسل باشید، هزینه آن از اعتبار مکالمه شما کسر می‌شود و اگر مشترک طرح دائمی ایرانسل باشید، هزینه خرید آهنگ به صورتحساب شما اضافه می‌شود.

– خرید یا فعال سازی آهنگ پیشواز ایرانسل، حذف و جایگزینی :

برای سفارش آهنگ پیشواز از طریق کدهای دستوری، کافیست با شماره گیری کد #۷۷۷* به منوی آهنگ پیشواز وارد شده، آهنگ پیشواز مورد نظرتان را سفارش دهید و یا سرویس آهنگ پیشواز خود را تنظیم کنید:

http://dl.pishvaz.ir/ussdCommand.png

راهنمای آوای انتظار همراه :

- فعال سازی سرویس آوای انتظار

 

مشترکین همراه اول می توانند به ۲ روش آوای انتظار خود را فعال نمایند:

۱- پیام کوتاه (SMS)

2- تلفن گویا (IVR)

1- پیام کوتاه (SMS)

برای فعالسازی سرویس آوای انتظار خود از طریق پیام کوتاه، کد آوای مورد نظر خود را به شماره ۸۹۸۹ پیامک نمایید. همچنین می توانید جهت دریافت کد محبوب ترین آواهای انتظار، یک پیام کوتاه بدون متن به شماره ۸۹۸۹ ارسال نمایید.

برای مثال: ارسال کد آهنگ “۲۰۰۶۹ ” به شماره ۸۹۸۹٫

 

2- تلفن گویا (IVR)

برای فعالسازی سرویس آوای انتظار با استفاده از تلفن گویا، با گوشی تلفن همراه خود با شماره ۹۹۹۰ تماس بگیرید (تماس با این شماره رایگان است). سپس با انتخاب عدد ۹ (منوی خدمات غیرحضوری)، عدد ۳ (دسترسی به سرویسهای جدید)، و عدد ۱ (سرویس آوای انتظار) وارد قسمت فعالسازی و انتخاب آهنگ شوید. در این هنگام کد آهنگ مورد نظر خود و سپس کلید مربع را وارد نمایید تا سرویس آوای انتظار شما به همراه آهنگ مورد نظرتان فعال گردد.

 

برای تعویض (جایگزین)  آوای انتظار، می توانید کد جدید را به ۸۹۸۹ ارسال نمایید.

 
قطع سرویس آوای انتظار

 

مشترکین تلفن­ همراه می­توانند جهت قطع سرویس از روشهای زبر اقدام نمایند . درصورت قطع سرویس ، هزینه خرید آهنگ به مشترک اعاده نمی گردد .
 
۱ – پیام کوتاه ( SMS )

مشترکین درصورت عدم تمایل به استفاده از سرویس می توانند عدد ”  ۵ ” را بصورت لاتین به شماره ۸۹۸۹ ارسال نمایند .
 
۲ – تلفن گویا ( IVR )

مشترکین می توانند با استفاده ازگوشی تلفن همراه خود با سامانه اطلاع رسانی ۰۹۹۹۰ تماس گرفته و پس از ورود به منوی خدمات غیرحضوری ، سرویسهای جدید ، سرویس آوای انتظار ، برای قطع سرویس کلید ۵ را انتخاب نمایند .
 
 هزینه فعالسازی آوای انتظار برابر با ۵۰۰۰ ریال بوده و برای مدت ۳۰ روز اعتبار دارد و  تعویض آهنگ رایگان می باشد.